هنر جوانان

هنر های ایران زمین از هنر اول گرفته تا هنر هفتم و هشتم و...

شیطان و سریال یوسف
ساعت ۱:۱۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: قرآن ،تلویزیون ،سریال یوسف ،مصطفی زمانی

شیطان لزوما آنچنان که در فیلم یوسف دیدیم زشت نیست. بلکه تا ما در این دنیا هستیم، شیطان و شیطانی ها زیبا جلوه می کنند و معصیت ها را زیبا جلوه می دهند. اما فقط در قالب شهوت و غضب و دنیا خواهی و حب دنیا.

وسوسه های شیطان حقیقتا زشت هستند. زیرا برای ما آینده ای زشت رقم می زنند. اما تا در دنیاییم شیطان به ما دوستی دنیا را القا می کند( از مال و خانه و زن و پول و شهوت و مقام گرفته تا تنبلی و سفر های خوشگذارنی و لذت بردن و بی زحمت کسب رفاه کردن و بی فکر نیازمندان بودن و غیره)

آنهایی که سختی و زحمت می طلبد و مخالف نفس و خودخواهی است، چه زیباست و تنبلی و بی سوادی و کور دلی و ظلمات، حقیقتا تیرگی و زشتی اند.

البته باید در کل از زحمات تمامی سریال سازان دینی تشکر کرد. زیرا ...


...در این زمانه بجای هزینه در موضوعات غیر دینی، قرآن را برگزیده و همه ی تلاش خود را کرده اند و لا یکلف نفسا الا وسعها. انقدر هزینه ها و وقت ها، صرف فیلم های بیخودی سینما شده و انقدر فکر ها پوچ و تنبل شده، که همه، فقط، به فکر جیب و سود خود هستند و فیلم سرکاری می سازند.

چه خوب است که عده ای از عمر خود را برای چنین تجربه هایی بهره می گیرند. اینها شکست نیست. تجربه است تا ما یاد بگیریم که می شود با روش و سبک اسلام، سریال بی نقص ساخت. اما نه در اولین قدم و اولین تلاش. اولین تلاش پله ای است که باید کسانی بر دارند. خدا قبول کنه زحمت های همه ی یوسف به تصویر کشان ومخصوصا یکی از هم دانشگاهی های ما بنام مصطفی زمانی، که فقط یادمه چند باری در دانشگاه با این جوان سلام علیکی داشتم و چیز زیادی ازش نمی دونم. فقط اینکه بهش قبطه می خورم که خداوند او رو برای چنین نقش الهی ای برگزید خوش بحالت مصطفی زمانی جیگرتو !!! وقتی ترم دو و سه بودی در دانشگاه شمال توی آلاچیق بعضی وقت ها اندکی با هم هم صحبت شدیم. من تو رو خوب یادمه و همه ی بجه های دانشگاه شمال رو. فکر کنم مدیریت می خوندی.